Yazılarım

Keşşaf Önder Alioğlu - Kişisel, WEB, Sosyal Medya, OUTDOOR, Mesleki Eğitim

BLOG

Sen nasıl bir insansın? Biz nasıl bir toplumuz?

Gün geçmiyor ki yaşadığımız toplumdan dert yanmadığımız bir gün olsun.

Eğitimden, sağlıktan, siyasetten, bürokrasiden; eşimizden, dostumuzdan, amirimizden, memurumuzdan... Dert yandığımız ne kadar da çok şey var.
Gerçek şu ki dert yanmakta da haklıyız. Gerçekten aksayan, bizleri rahatsız eden bir şeyler var.
Peki bu sorunun kaynağını hiç düşündünüz mü?
Sorun ne olabilir?
Sistem? Kurumlar? 
Peki ya siz? Siz bu sorunun neresindesiniz?

Devamını oku...

Yüzüstü bırakılmış küçük Aylan'ın anısına…

aylan bebeğin anısınaGeçtiğimiz günlerde tüm dünyada resmen bir vicdan depremi yaratan Aylan bebeğin sahilimize vurmuş cansız bedeni en azından hala bir kaçınızın aklında olduğunu umarak başlamak istiyorum yazıma…

Devamını oku...

Doğadayken Benimsediğim Bir Tutum: "Nezaket"

Doğada vakit geçirirken ister istemez bir çok şey öğreniriz. Bunlardan biride nezakettir. Ağaca, kuşa, böceğe, insana ve kendine...

Devamını oku...

Dayatılan Sosyal Medya

Gün geçmiyor ki yeni bir sosyal medya aracı (uygulama, site, ağ vb.) çıkmasın. Peki sen bu medyanın tam olarak neresindesin?

Devamını oku...

Yaylalar ve Yollar

Bir tarafta yakın geçmişe kadar kısıtlı imkanlarla hayvanlarını otlatmak için günler öncesinden hazırlıklar yapılıp kilometrelerce yürüyerek çıkılan yaylalar, diğer tarafta ise son model otobüslerle ring servis çekilen facebook kapak resmi çektiğimiz deniz seviyesinden yüksek tepecikler.

Devamını oku...

Ölümün Yeni Adı “ Bonzai ”

Son günlerde haberlerde sıklıkla rastladığımız bir konuyu ele almak ve nasıl bir illet ile karşı karşıya kaldığımızı anlatmak istiyorum. Evet “Bonzai” ölümün yeni adı!

Devamını oku...

The Future Is In Danger

Yes, AIDS you didn’t hear wrong, it is an disease that allof us afraid of it. Nevertheless none of us gives importance to AIDS. 

Devamını oku...

Hatıra Ormanı mı? Hatıra Çölü mü?

Yıllardır seyahatlerimiz de bir çok tabela ile karşılarız. Bunlar kimi zaman reklam tabelaları, kimi zaman uyarı işaretleri, kimi zamansa şehir tabelalarıdır. Ama bir tabela vardır ki hepsinden daha ilginç. Bu hafta köşeme konu olan bu tabelalar aslında tirajı komik bir konudan başka bir şey değildir. Evet bunlar “Hatıra Ormanı” tabelalarıdır. 

Devamını oku...