Sunumlar

Keşşaf Önder Alioğlu - Kişisel, WEB, Sosyal Medya, OUTDOOR, Mesleki Eğitim

MESLEKİ & TEKNİK EĞİTİM

NC Giyotinle Kesme

Bu modül sonunda edineceğiniz bilgi ve beceriler ile metal teknolojileri alanında, ileri düzeyde metal işleme tekniği olan NC giyotinde kesme işlemlerini öğrenmeniz sizler için yararlı olacaktır.

Devamını oku...

CNC Lazerle Kesme

Bu modül sonunda edineceğiniz bilgi ve beceriler ile metal teknolojileri alanında, ileri düzeyde metal işleme tekniği olan ve günümüz teknolojisini takip eden CNC lazerle kesme işlemlerini öğrenmeniz sizler için çok yararlı olacaktır.

Devamını oku...

Sac Borular

sac borular

Bu modül, metal teknolojileri alanında mesleğiniz ile ilgili soğuk şekillendirme konularından biri olan sac boru imalatının püf noktalarını öğreneceksiniz.

Devamını oku...

Elektrik Direnç Kaynağı

Metaller insanlar tarafından binlerce yıldan beri kullanılmaktadır. İnsanlar geçmişten günümüze malzemeleri birbirine bağlama yöntemlerini sürekli aramışlardır. Günümüzde pek çok sayıda birleştirme tekniği vardır. Bugün sorulan soru ise artık uygun birleştirme tekniklerinin hangileri olduğudur. Kaynakla birleştirme tekniği de bu yöntemlerden biridir.

Devamını oku...

Seri İş ve Montaj Kalıpları

Metal malzemeler günümüzde farklı amaçları gerçekleştirmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Gerçekleştirilecek amaç doğrultusunda metallerin kesme, delme, eğme, bükme vb. şekillendirilmesi de gerekmektedir. Gelişmekte olan teknolojiye paralel olarak metal malzemelerin şekillendirilmesinde kullanılan yöntemlerde gelişmektedir. Bunlardan en ekonomik ve kolay olanı ise kalıpçılıktır.

Devamını oku...

Vidalı ve Kenetli Birleştirme

Günümüzde hiçbir ürün tek parçadan meydana gelmemektedir. Üretilen her ürün birden fazla parçanın farklı metotlar ile birleştirilmesi ile hazırlanmaktadır. Bu modülde birleştirme yöntemlerinin yanı sıra vidalı ve kenetli birleştirme yöntemleri hakkında kapsamlı bilgi bulabileceksiniz.

Devamını oku...

Sac Kenarlarını Bükme

Bu modülde size öğretilmek istenen sac kenarlarını bükme konusu, sektörde önemli bir yere sahiptir.

Devamını oku...

Saclardan Profiller Bükme

Bu modülde, metal teknolojileri alanında kullanımı son yıllarda hızla artan saclardan profiller bükme konusu hakkında bilgi bulabileceksiniz.

Devamını oku...

Delme & Havşa Açma

Bu modülde, metal teknolojileri alanında soğuk şekillendirme kısmının en önemli konularından biri olan delme ve havşa açma konusu anlatılacaktır.

Devamını oku...

Eğme - Bükme

Bu sunum ile metal teknolojisi alanındaki en önemli konulardan biri olan ve sadece metallere has karakteristik özelliklerden eğme – bükme  hakkında bilgi edinebileceksiniz.

Devamını oku...

Diş Açma

Bu sunum ile makine parçalarının birleştirmesinden, çelik yapı sistemlerine kadar bir çok yerde sıkça kullanılan vidalı bağlantı elemanları için gerekli bağlantı yerlerinin hazırlanması hakkında bilgi edinebileceksiniz.

Devamını oku...

Haddeleme

Bu sunum ile metal teknolojileri alanında mesleğiniz ile ilgili plastik şekil verme yöntemlerinden biri olan haddelemeyi öğreneceksiniz.

Devamını oku...

Robot Kaynak Teknolojisi

Bu sunum ile metal teknolojilerinin her alanında son zamanların vazgeçilmezi robot kaynak teknolojileri hakkında bilgi edinebileceksiniz.

Devamını oku...

Eğeleme

Bu modül, metal teknolojileri alanında mesleğiniz ile ilgili soğuk şekillendirme konularından biri olan eğelemeyi öğreneceksiniz. Her geçen gün gelişmekte olan teknolojinin çoğalması (talaş kaldırma makineleri) bile eğelemenin önüne geçememiştir.

Devamını oku...